FC Universitatea Cluj – Olimpia Satu Mare, în turul 4 al Cupei României

“Șepcile roșii” și-au aflat astăzi adversarul din turul 4 al Cupei României, în urma tragerii la sorți de la sediul Federației Române de Fotbal (FRF).

Elevii lui Adrian Falub o vor întâlni pe Olimpia Satu Mare (Liga 2, locul 15), partida fiind programată marți, 3 octombrie, la ora 20:00, pe Cluj Arena. Cele două formații s-au mai întâlnit în primăvară, într-un meci amical desfășurat în Parcul Sportiv “Iuliu Hațieganu”. Atunci, victoria le-a revenit “studenților” cu scorul de 2-0.

Universitatea Cluj a trecut în prima fază de Voința Cetate (7-0) și s-a calificat mai departe ca urmare a retragerii echipei Viitorul Ulmeni, pe care ar fi trebuit să o întâlnească în turul secund. Turul 3 al competiției a echivalat cu o victorie la scor pentru “U”, 5-1 cu ACS Fotbal Comuna Recea.