Voința Cetate – FC Universitatea Cluj, în primul tur al Cupei României, faza națională

Echipa noastră și-a aflat astăzi adversarul din primul tur al Cupei României, faza națională, în urma tragerii la sorți care a avut loc la sediul Federației Române de Fotbal (FRF).

Elevii lui Marius Popescu vor da piept cu ACS Voința Cetate (județul Bistrița Năsăud), formație care în sezonul trecut a câștigat finala județeană a Cupei României, la penalty-uri, în dauna celor de la Voința Livezile. De asemenea, în ediția trecută, echipa bistrițeană a încheiat campionatul Ligii a IV-a pe locul secund.

FC Universitatea Cluj este, la rândul ei, deținătoarea Cupei României, faza județeană, după ce, la începutul lunii iunie, a învins-o în ultimul act pe Gloria Cătina (7-0).

Partida este programată miercuri, 9 august, la ora 17:30, pe terenul din Orheiu Bistriței.

Faza a II-a a Cupei României se va disputa pe 23 august.

Foto: Cristian Cosma