versiune BETA

Lemac, Takacs și Hațiegan și-au prelungit contractele cu “U” Cluj. Hordouan, “student” până în 2022

FC Universitatea Cluj a parafat noi angajamente cu patru dintre tinerii săi jucători.

Astfel, golgheterul Brian Lemac, cu 53 de reușite (48 în campionat, trei în Cupa României, faza județeană și două în barajul de promovare cu Lăpușul Târgu Lăpuș), va fi jucătorul echipei noastre până în anul 2020, asemeni mijlocașului de bandă dreaptă, Rareș Takacs.

Un alt jucător care și-a prelungit contractul cu clubul nostru este atacantul Iuliu Hațiegan, care va îmbrăca tricoul alb-negru până în 2022. Pe aceeași perioadă a semnat și mijlocașul în vârstă de 18 ani sosit de la Gloria Bistrița, Denis Hordouan.

La capitolul transferuri, FC Universitatea Cluj s-a înțeles cu Octavian Ursu, Mihai Onicaș, Florin Cordoș și Adrian Micaș.

 

Leave a Reply