Deplasare la Mihai Viteazu. “Vrem să facem un joc de calitate”

FC Universitatea Cluj joacă sâmbătă dimineață, pe terenul celor din Mihai Viteazu, antepenultimul meci al campionatului.

Finalul sezonului a consemnat etapa trecută primul episod inedit în care a fost implicată echipa noastră. Mai exact, ca urmare a neprezentării celor de la FC Ardealul, “Șepcile roșii” vor câștiga la “masa verde” restanța din cadrul etapei a 24-a, după întrunirea Comisiei de Disciplină a Asociației Județene de Fotbal Cluj (AJF). Sâmbătă, însă, “studenții” vor reveni pe teren, unde vor întâlni un adversar pe care în tur l-au învins fără emoții (11-0). Printre marcatorii de atunci s-a numărat și vârful Adrian Pintea, autor al unui hattrick, care își dorește o nouă victorie la scor.

Campionatul e pe final, suntem calificați la baraj, dar rămânem concentrați pe meciurile care au mai rămas. Următorul este la Mihai Viteazu, unde ne așteaptă o partidă dificilă, însă pe care vrem să o câștigăm, dacă se poate tot la o diferență considerabilă. Ne dorim să facem un joc de calitate pentru suporterii care ne sunt mereu alături”, ne-a declarat atacantul Universității Cluj.

Înaintea întâlnirii directe, programată la ora 11:00, gazdele ocupă locul 7, cu 33 de puncte.

Program “U” Cluj:

• Armenopolis Gherla – “U” (miercuri, 24.05.2017, ora 17, Gherla, Cupa României)
  • “U” – Armenopolis Gherla (duminică, 28.05.2017, ora 18, Cluj Arena, campionat)
  • Vulturul Mintiu Gherlii – “U” (sâmbătă, 03.06.2017, ora 16, Mintiu Gherlii, campionat)

Foto: Cristian Cosma