Victorie de serviciu. “U” Cluj – Avântul Bârsana 5-2

Echipa noastră a câștigat în această dimineață al unsprezecelea meci amical din 2017, împotriva liderului din Liga a IV-a Maramureș.

Golurile oaspeților au venit pe mâna lui Rus, total neinspirat astăzi, dar “U” a încheiat în avantaj prima repriză după “dubla” lui Goga, respectiv reușita lui Salcău. Antrenorul Marius Popescu a rulat tot lotul în partea a doua, una în care Avântul Bârsana nu a mai pus probleme, iar Hațiegan și senegalezul Seck, primul cu o execuție în vinclu, au stabilit scorul final.

Universitatea Cluj a început partida în formula:

Rus – Budăcan, Ionescu, Irimie, Manu – Giurgiu, Păcurar – Takacs, Goga, Salcău – Lemac.

Au mai jucat: Man, Fizeșan, Morar, Hîmpea, Rogozan, Fodor, Chiorean, Hațiegan, Seck.

“Studenții” vor juca următoarea partidă oficială duminica viitoare, la ora 12:00, în deplasare, cu CFR Dej.